loading...

Nie warto eksperymentować z dietami cud, każda z nich stanowi niepotrzebne obciążenie dla Twojego organizmu.


DIETETYK

Porady z zakresu zdrowego odżywiania i dietetyki.

Jak możesz skorzystać z moich usług
Jeśli walczysz z nadwagą bądź otyłością, już dziś jako pierwszy w Twoim mieście możesz mieć swojego osobistego dietetyka w ramach programu "Diet Coach". 
Dietetyk odwiedzi Cię w Twojej własnej kuchni, doradzi jak ją przeorganizować, aby stała się źródłem dietetycznego pożywienia, ustali dla Ciebie indywidualny jadłospis i pomoże wprowadzić go w życie. W ramach programu uzyskasz pomoc w planowaniu i wprowadzeniu diety oraz  nowego menu do rytmu dnia. Uzyskasz też pomoc w zorganizowaniu zakupów żywnościowych oraz  warsztaty z przyrządzania dietetycznych potraw.
Szybka konsultacja
Jeśli Twoim problemem nie jest nadwaga bądź otyłość, a potrzebujesz szybkiej porady żywieniowej, konkretnego jadłospisu lub wsparcia w walce o zdrowie, możesz poprosić o spotkanie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem tel. 790 240 624.
Z moimi pacjentami spotykam się w Poradni Dietetycznej, ul. Pułaskiego 3, 72-100 Goleniów (budynek dawnej siedziby pogotowia). Dla pacjentów z poza miasta oferuję współpracę drogą elektroniczną (Skype). Wyślij zapytanie na adres email ewa_brzykcy@hotmail.co.uk
Jak pracuję z pacjentami

Na pierwszej wizycie poznaję pacjenta, oceniam co jest do zrobienia i ustalam priorytety. Wtedy dopiero jestem w stanie powiedzieć ile spotkań potrzeba, jak długo będzie trwało odchudzanie i jaki rodzaj diety przyjmiemy. Na pierwszej wizycie przeprowadzam również analizę składu ciała, co pozwala nam monitorować w trakcie trwania programu odchudzania, stopień utraty tkanki tłuszczowej, stopień nawodnienia organizmu lub wielkość nabytej tkanki mięśniowej.

Kolejne spotkania są następstwem pierwszego, gdzie krok po kroku realizujemy ustalony plan, osiągamy wyznaczone cele rozłożone w czasie , tak aby pacjent mógł monitorować postępy i wiedział, czego może się spodziewać w kolejnych etapach.

Kiedy jestem przekonana, że sferę odżywiania pacjent ma już pod kontrolą zajmujemy się planowaniem aktywności fizycznej. Następnie wyznaczamy czas kontroli i w razie potrzeby korygujemy dietę.

Nie stosuję żadnych suplementów w walce z otyłością czy nadwagą, w szczególnych przypadkach braków witamin czy mikroelelemntów zalecam pojedyńcze naturalne preparaty, ale wychodzę z założenia, że wszystko, co jest nam potzrebne możemy czerpać z diety.

Szczególnie trudne jest postępowanie z dziećmi i młodzieżą, gdzie nie ma mowy o odchudzaniu, a jedynie dążeniu do prawidłowej masy ciała poprzez zmianę nawyków żywieniowych na prozdrowotne. Jednak i na tym polu udaje mi się wraz z moimi małymi pacjentami odnosić sukcesy i to jest to, co najbardziej mnie cieszy.

Zakres usług
 • diety odchudzające dla dorosłych i dzieci
 • dieta w zaburzaniach odżywiania (anoreksja, bulimia)
 • diety oczyszczające i wzmacniające
 • przygotowanie do operacji bariatrycznych (balon żołądkowy, resekcje żołądka)
 • wspomaganie leczenia chorób nowotworowych 
 • diety dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji
 • wspomaganie leczenia i regeneracji w okresie rekonwalescencji
 • wspomaganie leczenie schorzeń przewlekłaych, chorób układu pokarmowego, układu krążenia, układu kostnego, oraz układu nerwowego
 • dieta w cukrzycy typu I i II oraz insulinooporności 
 • diety eliminacyjne i rotacyjne w alergiach pokarmowych
 • poprawianie wyników dietą (cholesterol, triglicerydy, glukoza, ciśnienie krwi)
 • Odżywianie pacjentów w chorobach autoimunologicznych (Hashimoto, RZS, łuszczyca)
 • diety dla pacjentów z problemami ADHD oraz dla pacjentów austystycznych
  Cennik usług
  • jednorazowa konsultacja - 100 zł, zazwyczaj pacjent odchudzający się potrzebuje 4-5 spotkań 
  • Pacjenci onkologiczni - 150 zł
  • program "Diet Coach" - 40 zł / godzinę, zwykle pacjent potrzebuje 2 godziny, 3 razy w tygodniu
W celu ustalenia terminu wizyty należy skonsultować się telefonicznie pod numerem 790 240 624